Czy wirtualne biuro nadaje się na siedzibę firmy?

Posiadając firmę, działalność gospodarczą czy spółkę lub planując dopiero rejestrację bardzo ważną kwestią staje się adres na siedzibę, adres do KRS czy do CEiDG.

Firma z dużym budżetem, zatrudniająca pracowników siedzibę może mieć w biurowcu.

Co jednak ma powiedzieć przedsiębiorca jednoosobowy lub spółka, która albo nie ma majątku, albo jest dopiero w organizacji ?

Warszawa Śródmieście – najlepszy adres na siedzibę

Zdaniem wielu przedsiębiorców z Warszawy, licznych podwarszawskich miejscowości a nawet osób z różnych rejonów Polski, najlepszym adresem na siedzibę spółki czy innego rodzaju firmy, stowarzyszenia lub fundacji jest warszawski adres z centrum Warszawy.

Dzieje się tak dlatego, że centrum Warszawy jest zarówno centralnym punktem Polski i nawet będąc mieszkańcem Śląska czy Pomorza podświadomie chcemy mieć spółkę z prestiżowym adresem, rozliczać jej podatki tam, gdzie jest cała masa innych firm i móc pochwalić się, że w rejonie naszej siedziby są najwyższe biurowce w Unii Europejskiej ( Varso Tower ).

Czy siedziba firmy w Warszawie to duży wydatek ?

Paradoksalnie Warszawa oznacza niskie ceny uzyskane poprzez wysoką konkurencję działających tu lokalnych przedsiębiorców. Wysiadając z Dworca Centralnego od razu zauważymy, że przejazd taksówką jest dużo tańszy niż w małej miejscowości.

Dokładnie tak samo działa to z usługą wynajmu adresu na siedzibę firmy.

Usługa taka kojarzona jest pod nazwą wirtualne biuro i w obecnych czasach nie jest to sam adres do rejestracji firm, ale przede wszystkim całkowity outsourcing zagadnienia, jakim stała się siedziba firmy. Należy pamiętać, iż siedziba firmy musi spełniać różne rygorystyczne wymagania, szczególnie, gdy prowadzimy spółkę, ale z każdą inną działalnością jest analogicznie.

Szukając wirtualnego biura w Warszawie wpisujemy w internecie najczęściej wirtualne biuro Warszawa i wychodzą nam różne podmioty prowadzące biura wirtualne. Zwróćmy uwagę, by dany podmiot oferował nie tylko wynajem adresu na siedzibę, ale posiadał pod swoim adresem sale do spotkań. Jest to wymóg konieczny pod kątem urzędu skarbowego.

Które wirtualne biuro wybrać ?

Adres do rejestracji firmy to najważniejsza usługa biura wirtualnego. Najlepszy adres to taki, który jest rozpoznawalny np. Aleje Jerozolimskie to główna arteria stolicy i każdy w Polsce wie, że taki adres jest w centrum Warszawy.

Warto by było, by firma oferująca biura wirtualne była jednocześnie właścicielem lokalu, w którym prowadzi tą działalność, gdyż klient biura wirtualnego to po prostu podnajemca nieruchomości.

Pełne prawo do podnajmowania nieruchomości mają właśnie właściciele.

Wynajmując adres na siedzibę firmy od właściciela lokalu mamy gwarancję stałości adresu na lata.

Tak właśnie działa biuro wirtualne VSL-System. Ponadto adres wirtualny powinien znajdować się w miejscu, w którym realnie działa wiele firm. Świetnie do tego nadają się warszawskie kamienice usytuowane w ścisłym centrum. Wchodząc do kamienicy od razu przed bramą widzimy cała masę szyldów firmowych, szyldów adwokatów, notariuszy czy komorników. Jest to znak, że trafiliśmy pod prestiżowy adres. Zachęcamy do obejrzenia galerii VSL-System pod adresem https://www.biurowirtualnewarszawa.pl/galeria.html

 

Poprzedni artykułJak sprawnie nadać paczkę przez internet?
Następny artykułNowoczesne polskie technologie chronią seniorów w czasie pandemii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj