Jak wyszukać firmę po numerze REGON?

REGON – informacje podstawowe

Słowo REGON jest skrótem, którego pełna nazwa brzmi Rejestr Gospodarki Narodowej albo Krajowy Rejestr Urzędowy Podmiotów Gospodarki Narodowej.  Rejestr ten prowadzi Główny Urząd Statystyczny. Każdy przedsiębiorca, firma ma nadany 9-cyfrowy numer REGON. Jeżeli znamy ten numer, możemy bez problemu znaleźć poszukiwaną firmę w sieci i zdobyć o niej wszystkie informacje: kto jest właścicielem czy prezesem, jaki jest adres firmy. Jeżeli to są spółki prawa handlowego, można poznać ich raporty finansowe z kilku lat, ponieważ spółki zobowiązane są do ich przesyłania.

Rejestr REGON jest stale aktualizowany, co pozwala nam szybko dotrzeć do rzetelnych informacji o firmie lub spółce. Dzięki tej zalecie, Rejestr często służy do badań statystycznych realizowanych przez GUS.

Wyszukiwanie firmy i spółki po numerze REGON

Szukając osób, które prowadzą działalność gospodarczą, czyli posiadają własną firmę lub spółek cywilnych, należy wprowadzić do wyszukiwarki na stronie Głównego Urzędu Statystycznego numer REGON. Uzyskamy wówczas wszystkie informacje o poszukiwanym podmiocie: datę rozpoczęcia i ewentualnie zawieszenia lub zakończenia działalności gospodarczej. Poznamy też adres firmy i jaki rodzaj działalności dana firma prowadzi. Jeżeli zaś chcemy pozyskać informacje o spółce z.o.o. i innej, w tym przypadku należy użyć internetowej wyszukiwarki KRS i wpisać albo REGON, albo NIP lub KRS. W sytuacji szukania spółki jest więcej identyfikatorów, poprzez które możemy dowiedzieć się więcej o niej. Po wpisaniu spółki do wyszukiwarki KRS uzyskamy elektroniczny odpis z Krajowego Rejestru Handlowego, w którym są wszystkie informacje o firmie, numerach PKD, data rozpoczęcia działalności, dane na temat założycieli i wartości posiadanego kapitału.

Poprzedni artykułJak wyszukać firmę po NIP-ie?
Następny artykułJak wynająć magazyn samoobsługowy w Poznaniu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj