Kredyt gotówkowy a wymagane dokumenty

Wielokrotnie w naszym życiu dochodzi do sytuacji, że potrzebujemy dodatkowej gotówki. Mamy nieprzewidziane wydatki, sytuacje kryzysowe oraz inne sytuacje, które wymagają zabezpieczenia finansowego. Nie zawsze jednak posiadamy je w formie oszczędności. Dlatego, też z pomocą przychodzą nam banki oraz inne instytucje finansowe, które posiadają w swojej ofercie kredyt gotówkowy. Zdecydowanie najlepszy produkt finansowy, jaki możemy wykorzystać w takiej sytuacji. Co jednak zrobić, aby go otrzymać? Jakie warunki musimy spełnić?

Przede wszystkim dochód

Myślenie o uzyskaniu jakiegokolwiek kredytu musimy rozpocząć od weryfikacji swoich dochodów. Dziś minimalny próg to 800 zł na jednego członka rodziny – jest to wymóg instytucji udzielającej kredytu. Spełniając ten warunek przystępujemy do dalszej weryfikacji. W drugiej kolejności niezbędne jest podanie podstawowym informacji na wniosku kredytowym. Składamy, więc wniosek, na którym podajemy miejsce i adres naszego zakładu pracy, dane o naszych zobowiązaniach finansowych oraz informacje o tzw. kosztach utrzymania. Są to informacje niezbędne. Wniosek kredytowy uzupełniamy jeszcze o dowód osobisty oraz wyciągi ze swojego rachunku bankowego potwierdzające wpływ wynagrodzenia i w ten sposób posiadamy już komplet.

Złożyłem wniosek i co dalej?

Po złożeniu wniosku o kredyt gotówkowy pozostaje jedynie oczekiwać na wynik weryfikacji. Zazwyczaj jest to maksymalny czas 24 godzin. Zazwyczaj jednak dzieje się to szybciej a po pozytywnej weryfikacji pieniądze zostają udostępnione na naszym rachunku bankowym. Czasami nawet całość procedury zajmuje zaledwie 2-3 godziny w zależności od instytucji finansowej, w jakiej chcemy uzyskać wspomniany wcześniej kredyt.

Poprzedni artykułChwilówka na dowód, na czym to polega?
Następny artykułKwota netto a brutto, czym się różni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj