Jak sprawnie nadać paczkę przez internet?

Handel wysyłkowy zyskuje w naszym kraju na znaczeniu dzięki branży e-commerce. Klienci indywidualni korzystają natomiast z usług kurierskich, aby nadawać przesyłki do swoich rodzin i znajomych w kraju oraz za granicą. Jak sprawnie nadać paczkę przez internet, a przy okazji nie przepłacać?

Wystarczy krótki formularz

Nadawanie paczki przez internet to zadanie prostsze niż mogłoby się wydawać. Tak naprawdę wystarczy wypełnienie prostego formularza z danymi nadawcy, adresata oraz charakterystyką paczki – w tym przede wszystkim jej wagą i rozmiarami. Proces wygląda niemal identycznie na stronach wszystkich firm kurierskich, działających na polskim rynku. Większość z nich oferuje także pakiet dodatkowych usług, takich jak:

  • przesyłka za pobraniem,
  • dodatkowe ubezpieczenie,
  • dostawa o określonej porze dnia lub w sobotę,
  • zwrot podpisanych dokumentów
  • i wiele innych usług.

List przewozowy kluczowy dla kuriera

Po wypełnieniu formularza i ewentualnym uiszczeniu opłaty online, wygenerowany zostaje list przewozowy. Należy go wydrukować, ponieważ będzie istotny dla firmy przewozowej, a bez niego kurier prawdopodobnie nie zabierze przesyłki. W większości firm kurierskich paczka nadana rano lub wczesnym popołudniem zostanie odebrana przez przewoźnika jeszcze tego samego dnia i istnieje duża szansa, że nazajutrz dotrze do swojego odbiorcy.

Poszukiwanie korzystnej ceny

Co warto wiedzieć o kosztach przesyłek kurierskich? Wystarczy spojrzeć na cennik kuriera DPD lub innej firmy świadczącej takie usługi, aby przekonać się, że nie są one wysokie. Jednak szczególnie nadawcy, którzy wysyłają paczki regularnie, na przykład właściciele biznesów e-commerce, mają pewne możliwości, aby korzystać z usług kurierskich po jeszcze niższych stawkach.

Dobrym rozwiązaniem jest podpisanie umowy z jednym z przewoźników, choć ma to swoje wady. Umowa jest wiążąca i najczęściej wymaga określenia z wyprzedzeniem miesięcznego wolumenu paczkowego. To niekorzystne rozwiązanie dla firm, szczególnie w niepewnych czasach. Z tego względu powstały platformy wysyłkowe, takie jak Sendit, będące jednocześnie porównywarkami cenowymi usług kurierskich.

Ich użytkownicy zyskują dostęp do ofert różnych przewoźników dzięki wypełnieniu jednego formularza, co stanowi oszczędność czasu. Jeszcze ważniejsze są rabaty, których wysokość jest uzależniona od wielkości zamówień. Współpraca odbywa się na elastycznych zasadach, a dobra platforma oferuje szereg udogodnień, takich jak: integracja ze sklepem internetowym i Allegro, rozliczenie na podstawie faktury zbiorczej czy zaawansowane śledzenie przesyłek. Nie warto przepłacać za usługi kurierskie i tracić czasu na przeglądanie poszczególnych ofert bezpośrednio na stronach przewoźników.

Poprzedni artykułSkanowanie dokumentów – sposób na nowoczesne zarządzanie biurem
Następny artykułCzy wirtualne biuro nadaje się na siedzibę firmy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj