Wypowiedzenie OC, jak je napisać?

OC to podstawa, jeżeli chce się być właścicielem pojazdu – niezależnie, czy też będzie to samochód osobowy, czy też inny. Wielu kierowców zadaje sobie jednak pytanie, czy można wypowiedzieć umowę ubezpieczenia samochodu, czy też cały czas należy trwać przy jednej firmie? Wypowiedzenie takiej umowy może jak najbardziej nastąpić i nie jest ono trudne. Przy czym jednak należy wziąć pod uwagę okoliczności wypowiedzenia takiej umowy. Dzięki temu forma wypowiedzenia będzie miała poprawny sposób.

Wzór napisania wypowiedzenia

Wzór napisania wypowiedzenia umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Zanim jednak osobiście złożymy takie pismo to weźmy pod uwagę, czy wypowiadamy umowę, ponieważ w innym towarzystwie dostaliśmy korzystniejszą propozycję, jednak pozostajemy przy tym samym aucie? Czy zakupiliśmy od kogoś pojazd używany i właśnie kończy się na nim polisa OC? Czy wypowiedzenie umowy związane jest chociażby ze złomowanie samochodu i jego kompletnym wyrejestrowaniem z obiegu? W każdej z tych form dokument wypowiedzenia należy sporządzić osobiście na piśmie z własnoręcznym podpisem. Przy czym skan takiego dokumentu można wysłać przez internet, dzięki czemu nie będzie trzeba specjalnie jeździć do ubezpieczalni.

Podstawowy wzór wypowiedzenia OC powinien zawierać: dane osoby ubezpieczonej z uwzględnieniem adresu, markę oraz numer rejestracyjny pojazdu, nazwę towarzystwa ubezpieczeń, okres, na jaki została zawarta polisa, serię i numer polisy. Bardzo ważna jest również klauzula, którą należy umieścić w takim wypowiedzeniu, która brzmi następująco „Zgodnie z art. 28 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK wypowiadam powyższą umowę z zachowaniem terminu ustawowego”.

Poprzedni artykułRejestracja firmy krok po kroku
Następny artykułJak napisać wypowiedzenie umowy telekomunikacyjnej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj