Rejestracja firmy krok po kroku

Praca na etacie nie podoba się wielu osobom. Tak, są takie osoby, które myślą, że praca na swoim byłaby dla nich czymś o wiele lepszym. Trzeba jednak przyznać, że praca na etacie u danej osoby ma jednak wiele zalet, jak chociażby brak zmartwień związanych z prowadzeniem księgowości, analizowaniem rynku. Są jednak tak odważne osoby, które mają nie tylko pomysł na siebie, na swój własny biznes, ale są pełni zapału i zakładają swoją działalność gospodarczą. Jak tego dokonać?

Krok po kroku rejestrujemy firmę

Na samym początku należy jednak zdać sobie sprawę, że zakładanie własnej działalności jest bardzo czasochłonne i może wiązać się z wieloma nerwami na samym początku. Jeżeli jednak nasza wola samozaparcia jest duża – należy to robić, aby dopiąć swego. Po pierwsze pomysł i wybór formy prawnej naszego przedsiębiorstwa.W szczególności forma prawna jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie ją będzie należało podać przy późniejszych etapach jej rejestracji w różnych miejscach. Kolejnym etapem jest odwiedzenie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, gdzie będziemy wnioskowali o złożenie odpowiedniego wpisu. Ciekawostką jest fakt, że taki wpis jako jeden z nielicznych jest darmowy.

Kolejny etap to rejestracja w urzędzie statystycznym i uzyskanie numeru regon, który jest koniecznością. W następnym kroku należy zarejestrować swoją firmę w urzędzie skarbowym. Nie ma szans, aby ominąć opłaty podatków – w szczególności w naszym kraju. Kolejny etap to rejestracja firmy w urzędzie skarbowym dla celów podatku dochodowego. Nie można również zapomnieć o wizycie w ZUS, zgłoszenia do Państwowej Inspekcji Pracy i Sanepidu, jak również wybór odpowiedniej formy rozliczeń.

Poprzedni artykułJak oszczędzać pieniądze?
Następny artykułWypowiedzenie OC, jak je napisać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj