Konta bankowe, na co uważać podczas ich zakładania?

W obecnych czasach tylko nieliczne osoby nie posiadają konta bankowego. Są to w dużej mierze osoby starsze, które przyzwyczajone są do otrzymywania pieniędzy do ręki lub też osoby, które nie do końca mają zamiar ujawniać jakie są ich odpowiednie zarobki, aby żaden urząd nie mógł ich wyśledzić i zmusić do płacenia większych podatków. Zdecydowana większość z nas posiada swoje konto bankowe w jednej placówce lub nawet w większej ilości. Na co jednak zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

Czynniki decydujące o wyborze konta bankowego

Biorąc pod uwagę ofertę banków warto zapoznać się z wszelkimi opłatami, jakie są związane z prowadzeniem danego konta. Tutaj może spotkać nas ogromne zdziwienie, ponieważ w niektórych bankach nie zapłacimy za to ani grosza, a w niektórych placówkach koszty te sięgają kilkunastu, kilkudziesięciu złotych. Przy czym sformułowanie „zero opłat” ma na pewno drugie dno. Jest chociażby jeden bank, który ma taką ofertę, ale wymaga od swoich klientów wykonania zakupów przez cały miesiąc na określoną kwotę. Niby kwota jest mała, jeżeli jednak nie wykona się takich zakupów kartą kredytową, to wielkość opłaty może nas zwalić z nóg.

Innym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę jest chociażby konieczność utrzymania konta. Zakładamy konto w danym banku i przy tez okazji mamy obiecane najróżniejsze profity. Przy czym jednak nie możemy zamknąć danego konta przez X czasu, ponieważ wszystkie prezenty, bonusy finansowe będziemy musieli oddać i to z dodatkową nawiązką. Warto więc przeanalizować, czy taka sytuacja i takie konto bankowe nam się opłaca, czy lepiej wybrać inną ofertę.

Poprzedni artykułJak napisać wypowiedzenie umowy o pracę?
Następny artykułKsiążeczka sanepidowska – jak wyrobić książeczkę w Sanepidzie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj