Kim jest żyrant w branży pożyczkowej?

Branża pożyczkowa ma nam w obecnych czasach bardzo dużo do zaoferowania. O finansową pożyczkę można prosić nie tylko tradycyjnie w różnych bankach, ale również w firmach prywatnych działających poza sferą bankową. Która opcja jest lepsza? To zależy chociażby od naszych możliwości finansowych, jak również historii kredytowej, która zapisana jest w BIK. Zaciągając pożyczkę warto również wziąć pod uwagę czas, jaki potrzebny jest nam do uzyskania pieniędzy. Warto również się dowiedzieć, czy będzie nam potrzebny żyrant.

Kim jest żyrant i jakie są jego funkcje?

Żyrant o inaczej zabezpieczenie pożyczki jaką będzie się zaciągać. To taka osoba, która jest poręczeniem dla wnioskodawcy. Jeżeli pożyczkobiorca nie posiada odpowiedniego zabezpieczenia w formie umowy o pracę, majątku stałego, jak np.mieszkanie, to musi mieć przy swoim boku żyranta, który w razie poślizgu ze spłatą pożyczki będzie zapewnieniem, że pieniądze jednak do pożyczkodawcy wrócą. Trzeba więc przyznać, że funkcja żyranta nie należy do zbyt wesołych i pewnych, jeżeli pożyczkobiorca nie jest nam doskonale znany.

Aby zostać żyrantem nie potrzeba spełniać wielu wymagań. Przede wszystkim trzeba być jednak bardzo odważną osobą, ponieważ żyrant w razie czego pieniądze z pożyczki będzie musiał oddawać z własnej kieszeni, jeżeli raty nie będą spływały na czas. Nawet, jeżeli nasza bliska rodzina, nasz najbliższy przyjaciel wychodzi do nas z taką prośbą, to musimy się jednak dobrze zastanowić nad tym, czy chcemy robić za takie zabezpieczenie. W szczególności, jeżeli chodzi o duże pieniądze jakie mają znaleźć się w związku z udzieleniem pożyczki.

Poprzedni artykułUmowa kupna sprzedaży samochodu – co powinna zawierać?
Następny artykułKonto oszczędnościowe, co to takiego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj