Jak wyszukać firmę po NIP-ie?

Czy wyszukanie firmy po NIP-ie jest trudne? Oczywiście, że nie. Obecnie mamy dostęp do najróżniejszych źródeł, dzięki którym bardzo szybko możemy się dowiedzieć najpotrzebniejszych informacji o danym przedsiębiorstwie. Dla jednych jest to ogromna zaleta, a dla innych wada. W szczególności dla tych osób, które zalegają komuś z pieniędzmi. Jak łatwo się domyślić jest to zaleta dla osób, które chcą dojść swoich praw. Wystarczy tylko posiadać odpowiedni i poprawny numer NIP, a internet ujawni nam wszystkie informacje potrzebne do wszczęcia dochodzenia i nie tylko.

Prowadzimy poszukiwania

Czym jest NIP? To dziesięciocyfrowy kod, służący do identyfikacji podatników w Polsce. Nie tylko podmioty gospodarcze mają taki numer, ale również wiele osób prywatnych może pochwalić się takim numerem, aczkolwiek przez takie osoby jest on obecnie o wiele rzadziej podawany. Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej używają numeru pesel, który ułatwia ich identyfikację w rejestrze podatkowym. Wróćmy jednak do firm, których obowiązkiem jest posiadanie takiego numeru. Jak odnaleźć firmę po takim dziesięciocyfrowym kodzie? Wystarczy wejść w odpowiednia wyszukiwarkę w sieci i wpisać wyszukiwarka podmiotów gospodarczych.

W efekcie końcowym wyświetli nam się kilka lub nawet kilkanaście stron, gdzie taki NIP będziemy mogli wprowadzić. Jedną z takich stron na pewno jest Centrala Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Inną stroną jest Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej. Można również skorzystać z bazy zasobów wiedzy KRS – Krajowego Rejestru Spółek lub przy pomocy portalu Ministerstwa Finansów.

Poprzedni artykułNumer NIP, co to takiego?
Następny artykułJak wyszukać firmę po numerze REGON?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj