Jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę?

Czy łatwo złożyć wypowiedzenie umowy o pracę? To wszystko zależy z jakiego punktu widzenia sprawa jest rozpatrywana. Czasem to sam pracownik składa ten dokument kierując się różnymi motywami. Ta inicjatywa wychodzi czasem ze strony pracodawcy, który uważa, że z jakichś powodów musi rozstać się z danym pracownikiem lub grupą pracowników. Jak takie wypowiedzenie powinno wyglądać i co powinno zawrzeć się w nim ogólnikowo?

Omówienie wzoru wypowiedzenia

Po lewej stronie w górnym rogu powinny znaleźć się dane osoby, która dane wypowiedzenie składa – pracownika lub pracodawcy. W prawym górnym rogu umieszczamy datę sporządzenia i złożenia pisma przed oczami osoby do której pismo adresujemy. W następnej kolejności po prawej stronie umieszczamy nazwę zakładu pracy, jeżeli to pracownik składa wypowiedzenie lub dane osoby, jeżeli to pracodawca sporządza takie pismo. W następnej kolejności na samym środku, najlepiej większą czcionką niż wszystko do tej pory musi się znaleźć tytuł pisma, czyli „Wypowiedzenie umowy o pracę”. Można też napisać “Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem”.

W następnej kolejności następuje informacja o rozwiązaniu umowy o pracę z odpowiednim dniem w którym umowa została zawarta oraz stron, pomiędzy którymi została zawarta umowa. Nie można zapomnieć również o uwzględnieniu okresu wypowiedzenia, który jest inny dla różnych okresów zatrudnienia. Pracodawca wypowiadając umowę musi zamieścić w takim wypowiedzeniu uzasadnienie swojego postępowania. Z kolei pracownik nie musi tego robić, nawet wtedy, kiedy po prostu ma już dość pracy i chce spokojnie przez jakiś czas odpocząć w domu.

Poprzedni artykułKredyt hipoteczny, na co warto zwrócić uwagę?
Następny artykułKonta bankowe, na co uważać podczas ich zakładania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj