Jak wyszukać firmę po NIP-ie?

Czy wyszukanie firmy po NIP-ie jest trudne? Oczywiście, że nie. Obecnie mamy dostęp do najróżniejszych źródeł, dzięki którym bardzo szybko możemy się dowiedzieć najpotrzebniejszych informacji o danym przedsiębiorstwie. Dla jednych jest to ogromna zaleta, a dla innych wada. W szczególności dla tych osób, które zalegają komuś z pieniędzmi. Jak łatwo się domyślić jest to zaleta dla osób, które chcą dojść swoich praw. Wystarczy tylko posiadać odpowiedni i poprawny numer NIP, a internet ujawni nam wszystkie informacje potrzebne do wszczęcia dochodzenia i nie tylko.

Prowadzimy poszukiwania

Czym jest NIP? To dziesięciocyfrowy kod, służący do identyfikacji podatników w Polsce. Nie tylko podmioty gospodarcze mają taki numer, ale również wiele osób prywatnych może pochwalić się takim numerem, aczkolwiek przez takie osoby jest on obecnie o wiele rzadziej podawany. Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej używają numeru pesel, który ułatwia ich identyfikację w rejestrze podatkowym. Wróćmy jednak do firm, których obowiązkiem jest posiadanie takiego numeru. Jak odnaleźć firmę po takim dziesięciocyfrowym kodzie? Wystarczy wejść w odpowiednia wyszukiwarkę w sieci i wpisać wyszukiwarka podmiotów gospodarczych.

W efekcie końcowym wyświetli nam się kilka lub nawet kilkanaście stron, gdzie taki NIP będziemy mogli wprowadzić. Jedną z takich stron na pewno jest Centrala Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Inną stroną jest Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej. Można również skorzystać z bazy zasobów wiedzy KRS – Krajowego Rejestru Spółek lub przy pomocy portalu Ministerstwa Finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here