Jak napisać wypowiedzenie umowy telekomunikacyjnej?

Wiele osób w obecnych czasach decyduje się na wypowiedzenie usług telekomunikacyjnych u jednego usługodawcy i przeniesienie numeru do innej firmy. Czasem nawet likwidacja jednej umowy nie jest związana z przeniesieniem numeru. Bardzo często rezygnujemy z coraz mniej popularnych telefonów stacjonarnych w naszych domach na korzyść telefonów komórkowych, które można używać w dowolnym miejscu, również w domu. Bez problemu można wypowiedzieć usługi telekomunikacyjne, jednak trzeba sporządzić odpowiedni dokument.

Wypowiadamy umowę na usługi telekomunikacyjne

Prawda jest taka, że takie wypowiedzenie może nie trzeba będzie specjalnie pisać. Wszystko zależy kto jest dostawcą naszych usług. Wielu operatorów komórkowych ma swoje specjalne druki na których należy się tylko podpisać. W pierwszej kolejności trzeba będzie jednak udać się do odpowiedniego salonu, gdzie wyrazimy chęć rezygnacji z umowy. Należy jednak pamiętać o tym, że obowiązuje nas odpowiedni okres wypowiedzenia. Taką umowę można wypowiedzieć najwcześniej trzy miesiące przed zakończeniem umowy, dzięki czemu nie poniesiemy żadnych kosztów. Jeżeli rezygnacja z umowy nastąpi wcześniej bez konkretnego uzasadnienia mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty.

Samodzielnie sporządzone pismo odnoszące się do wypowiedzenia umowy powinno zawierać dane abonenta razem z adresem, gdzie świadczona była usługa, datę oraz miejscowość, gdzie wypowiedzenie zostało sporządzone, dane dostawcy usług, tytuł „Wypowiedzenie umowy”, identyfikator usługi lub nazwa usługi, której dotyczy rezygnacja. Osoba wypowiadająca umowę nie musi pisać dlaczego taka umowa została wypowiedziana.

Poprzedni artykułWypowiedzenie OC, jak je napisać?
Następny artykułNumer NIP, co to takiego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj